ikona informacyjna - język migowyJęzyk Migowy - Informacje
Numer Telefonu

32 632 01 00

Adres E-Mail

beskidzka@urovita.pl

Godziny Otwarcia

pon-pt: 8.00-18.00

W okresie jesiennym nie jesteśmy jeszcze przyzwyczajeni do niższych temperatur. Często zapomnimy też o odpowiedniej ochronie głowy. Co gorsza, zdarza się również, że wychodzimy w pośpiechu na zewnątrz, mając jeszcze nie do końca wysuszone włosy po kąpieli.

Musimy pamiętać, że jesienią nasza odporność często bywa obniżona. Gdy organizm jest osłabiony, łatwiej mogą przedostać się do niego wirusy i bakterie. Dlatego właśnie powyższe błędy mogą szybko doprowadzić do powstania stanu chorobowego i nieprzyjemnych objawów.

Przewiane ucho – tak określamy symptomy, które mogą pojawić się na skutek gwałtownego ochłodzenia organizmu, a w szczególności głowy. Dyskomfort, ostry ból ucha, ból głowy, gorączka, zawroty głowy i pogorszenie samopoczucia, świadczące o zapaleniu ucha, mogą bardzo utrudnić codzienne funkcjonowanie. Nierzadko tym objawom towarzyszą również inne, charakterystyczne dla standardowego przeziębienia: kaszel, katar, dreszcze. Może pojawić się również uczucie zatkanych uszu, a ból ucha często nasila się podczas jedzenia i picia.

W takich sytuacjach wiele osób rozpoczyna leczenie bez konsultacji z lekarzem. Herbata z cytryną, gorąca kąpiel – może to być za mało, by pokonać chorobę. W zaawansowanym stadium choroby konieczne może okazać się podanie środków przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych.

Warto przy tym pamiętać, by nie aplikować niczego do wewnątrz ucha patyczkami lub watą, ponieważ niektóre olejki stosowane w ten sposób mogą uszkodzić błonę bębenkową.

Dlatego należy zacząć od konsultacji z laryngologiem.

Objawów zapalenia ucha nie wolno lekceważyć, ponieważ w niektórych przypadkach, żeby nie doszło do poważnych powikłań, obowiązkowym etapem jest rozpoczęcie antybiotykoterapii.

Nie zwlekaj! Jeżeli szukasz laryngologa, a najwcześniejsze terminy w Twojej przychodni są bardzo odległe, zapraszamy do naszego Centrum.

Gwarantujemy szczegółową diagnostykę i szybkie terminy.