ikona informacyjna - język migowyJęzyk Migowy - Informacje
Numer Telefonu

32 632 01 00

Adres E-Mail

beskidzka@urovita.pl

Godziny Otwarcia

pon-pt: 8.00-18.00

Diagnostyka

W Centrum Medycznym Beskidzka na terenie miasta Chorzów wykonujemy badania diagnostyczne na wysokiej jakości sprzęcie. Naszą specjalnością są badania USG i EKG. Pacjentów zainteresowanych diagnostyką ultrasonograficzną lub badaniami elektrokardiograficznymi zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

USG

Badanie ultrasonograficzne to metoda diagnostyczna umożliwiająca obejrzenie przekroju badanego narządu. Obraz USG tarczycy czy dowolnego innego narządu powstaje za pomocą fal ultradźwiękowych emitowanych przez sondę przykładaną do skóry pacjenta. Fale ultradźwiękowe przenikają w głąb ciała, gdzie ulegają odbiciu przez narządy wewnętrzne, a następnie są „odbierane” przez sondę i przetwarzane na obraz narządu widoczny na monitorze urządzenia.

W naszym Centrum Medycznym oferujemy kompleksowe badania diagnostyczne USG. Wykonanie tych badań przez doświadczonego specjalistę na wysokiej jakości sprzęcie, umożliwia zdiagnozowanie różnego typu schorzeń. Ich szybkie wykrycie jest jednym z elementów, które mają wpływ na proces leczenia pacjenta. Dla pacjentów naszej przychodni ze skierowaniem, badania USG jamy brzusznej i tarczycy są refundowane przez NFZ. Istnieje też możliwość wykonania badań bez skierowania. Badania są bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Można je wielokrotnie powtarzać bez ryzyka wystąpienia powikłań. Badania można wykonać u pacjenta niezależnie od stanu zdrowia i diagnozowanego schorzenia.

EKG (Elektrokardiografia)

To badanie serca dzięki któremu jesteśmy w stanie wykryć wiele chorób serca w tym między innymi: zaburzenia rytmu, niedokrwienie mięśnia sercowego, zawał serca. Badanie to zleca lekarz prowadzący. Badanie jest wykonywane w gabinecie zabiegowym i jest bezbolesne.