ikona informacyjna - język migowyJęzyk Migowy - Informacje
Numer Telefonu

32 632 01 00

Adres E-Mail

beskidzka@urovita.pl

Godziny Otwarcia

pon-pt: 8.00-18.00

Poprawnie przeprowadzona diagnostyka to najważniejszy etap, od którego może zależeć powodzenie leczenia. Większość dolegliwości wymaga przeprowadzenia przynajmniej podstawowych badań diagnostycznych. Ich przeprowadzaniem w znacznej mierze zajmuje się wyspecjalizowane laboratorium medyczne odpowiedzialne za analizę dostarczanych mu próbek pobranych od pacjenta.

Nasza działająca w mieście Chorzów przychodnia prowadzi Punkt Pobrań badan diagnostycznych. Otrzymując skierowanie na badania od lekarza prowadzącego, nie musisz szukać laboratorium. W naszym centrum pobierzemy próbki i w możliwie krótkim terminie otrzymasz wyniki badań. Wykonujemy pełen pakiet badań diagnostycznych. Tego rodzaju usługa oznacza duże ułatwienie dla pacjentów, którzy nie muszą na własną rękę odwiedzać laboratorium, by wykonać niezbędne badania. Możliwość pobrania próbek na miejscu i przesłania ich do analizy przez laboratorium medyczne wpływa też na przyspieszenie procesu diagnostycznego i możliwości podjęcia odpowiedniego leczenia.

Nasza placówka jest jednak otwarta nie tylko na pacjentów, którzy badania muszą wykonać w związku z diagnostyką różnorodnych schorzeń. Zazwyczaj korzystamy z laboratorium medycznego, gdy dostajemy skierowanie od lekarza. Tymczasem badania diagnostyczne powinniśmy wykonywać regularnie. Profilaktyka jest bardzo ważna. Pomaga bowiem wykryć pewne nieprawidłowości w ich wczesnym stadium, gdy są łatwe do pokonania. Do rutynowych badań należą przede wszystkim badania biochemiczne krwi (morfologia, badania czynności wątroby, nerek, poziomu glikemii, lipidów, poziomu elektrolitów) i badania ogólne moczu. Te podstawowe wyniki mogą umożliwić ocenę ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Zdrowym pacjentom zaleca się ich wykonywanie raz do roku.

Potrzeba wykonywania badań wzrasta wraz z wiekiem. Pamiętaj o systematycznym dbaniu o swoje zdrowie. Pomoże Ci w tym nasza placówka i działające w niej laboratorium medyczne. Wszelkich informacji na ten temat udziela Rejestracja. Przed badaniem należy zasięgnąć porady lekarza lub pielęgniarki w sprawie przygotowania się do badań. Większość z nich bowiem powinna być wykonywana na czczo. Zapraszamy!