ikona informacyjna - język migowyJęzyk Migowy - Informacje
Numer Telefonu

32 632 01 00

Adres E-Mail

beskidzka@urovita.pl

Godziny Otwarcia

pon-pt: 8.00-18.00

Urovita sp. z o.o. jest Grantobiorcą projektu pn. Dostępność Plus dla Zdrowia, który finansowany jest z Funduszy Europejskich.

Nasza placówka otrzymała grant w wysokości 473.755,05 zł na poprawę dostępności świadczeń dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Dzięki temu dofinansowaniu powyższa grupa naszych pacjentów, uzyska komfortowy dostęp do prowadzonej przez Urovita poradni podstawowej opieki zdrowotnej Centrum Medyczne Beskidzka.

Zadania realizowane w ramach dofinansowania to m.in.:

  • zakup nowej windy,
  • wyznaczenie miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.
  • Możliwość korzystania z pętli indukcyjnych, usługi tłumacza języka migowego on -line,
  • wyposażenie Poradni w specjalistyczny sprzętu medyczny umożliwiający przeprowadzenie niezbędnej diagnostyki pacjenata nie tylko w warunkach poradni POZ, ale także podczas wiztyty domowej (USG, EKG, Badania CRP).
  • dodatkowe wyposażenie poradni w urządzenia i sprzęt medyczny taki jak: ciśnieniomierze, pulsoksymetry, czy wagi w tym waga dla osób poruszających się na wózkach.

Dzięki powołaniu i zaangażowaniu koordynatora ds. dostępności, szkoleniom kadry placówki każdy pacjent może liczyć na wsparcie w zakresie komfortowego korzystania ze świadczeń oferowanych przez Centrum Medyczne Beskidzka.

Więcej informacji o Funduszach Europejskich dla ochrony zdrowia dostępnych jest na stronie internetowej www.zdrowie.gov.pl (link otworzy się w nowej karcie).

Link do pobrania traskrypcji animacji.