ikona informacyjna - język migowyJęzyk Migowy - Informacje
Numer Telefonu

32 632 01 00

Adres E-Mail

beskidzka@urovita.pl

Godziny Otwarcia

pon-pt: 8.00-18.00

Czas wakacji jest naprawdę wyjątkowy – wspomnienia, wyjazdy, czas dla siebie i najbliższych. Wszystko po to, żeby człowiek nabrał siły przed powrotem do codziennych obowiązków. Wypoczynek w górach, nad morzem, dalekie podróże lub spokojny czas w domu – każdy z nas wypoczywa w inny sposób. Jednak o jednym należy pamiętać – o zdrowiu, bezpieczeństwie i obserwacji swojego organizmu.

Chcemy poruszyć ważną kwestię, która dotyka coraz większej ilości Pacjentów w różnym wieku – mianowicie choroby serca. Niestety za większość z nich odpowiadamy sami, bo za kłopotami kardiologicznymi najczęściej stoi niezdrowy tryb życia. Lato to idealny moment na to, by skorygować swoje zwyczaje tak, by sercu było lżej. Jak to zrobić? Dostosować aktywność pod swoje możliwości – przecież najważniejsze jest nasze zdrowie! Najlepiej w tym pomoże kardiolog!

Jakie choroby mogą obciążyć nasze serce?

  • Zaburzenie rytmu serca – inaczej zwane arytmią. Nasze serce podczas aktywności nie jest w stanie wytrzymać tak dużego ruchu, przez co dochodzi do zaburzenia pracy. Osoba, która ćwiczy może doznać przy tej chorobie – kołatania serca, zawrotów głowy, omdleń, duszności czy nawet zasłabnięć. Gdy dolegliwość da o sobie znać wszelkie nasze działania się nagle zatrzymają bo nie będziemy w stanie ich wykonać. 
  • Niewydolność serca – jest kolejną chorobą, z którą nie powinno się ćwiczyć ponad swoje siły. Choroba ta, utrudnia dostarczenie krwi z tlenem i substancjami do ważnych narządów naszego organizmu. Serce nie nadąża z pompowaniem tak dużej ilość krwi, prze co niektóre organy są źle dotlenione i niedożywione. O tym, że możesz mieć niewydolność serca świadczy – osłabienie organizmu, krótki oddech, osłabienie mięśni, duszności oraz brak apetytu i nudności.
  • Choroba wieńcowa – przy tej dolegliwości komórki mięśnia sercowego są źle dotlenione przez co dochodzi do niewydolności. Dochodzi do tego przez miażdżycę – powoduje ona zatory w naczyniach tętniczych przez co niewystarczająca ilość tlenu i substancji odżywczych dochodzi do serca. Najczęstsze objawy tej choroby to – mdłości, obfite pocenie się, zawroty głowy, kołatanie serca oraz ucisk za mostkiem.

Ilość zgonów przez choroby serca z roku na rok coraz bardziej rośnie. Wszystko przez bagatelizowanie “błahych” początkowych problemów. Ludzie nie chodzą się regularnie badać, przez co nie są nawet świadomi swoich problemów zdrowotnych. Szybka diagnoza może nam pomóc – jednak trzeba wziąć się w garść i pójść do lekarza. 

Nie daj wygrać chorobie – wczesne zapobieganie jest lepsze niż ciągłe leczenie. 

Szukasz przychodni, która zajmie się diagnostyką Twojego serca? Zapraszamy do Centrum Medyczne Beskidzka. Nasi specjaliści zajmą się Tobą jak należy.