ikona informacyjna - język migowyJęzyk Migowy - Informacje
Numer Telefonu

32 632 01 00

Adres E-Mail

beskidzka@urovita.pl

Godziny Otwarcia

pon-pt: 8.00-18.00

W ostatnim czasie oczyszczacze powietrza pojawiły się w coraz większej liczbie domów, stając się jednym z hitów sprzedażowych w naszym kraju, i to pomimo cały czas zbyt słabej świadomości społeczeństwa na temat fatalnego stanu jakości powietrza w Polsce, zwłaszcza w okresie zimowym.  Oczyszczacz powietrza przyda się w naszym domu czy mieszkaniu praktyczne przez cały rok. Ochroni zarówno nas samych, jak i  pozostałych domowników przed szkodliwym działaniem substancji zawartych w smogu, a także przed bakteriami, zarazkami i innymi nieprzyjemnymi zapachami. Warto dodać, że pomieszczenie, w którym pracuje oczyszczacz powietrza, wymaga od nas zdecydowanie rzadszego odkurzania lub ścierania kurzu. Jakie zalety może jeszcze przynieść nam posiadanie wspomnianego wyżej urządzenia?

Nie tylko oczyszczanie, ale także nawilżanie powietrza!

Wiele z dostępnych urządzeń, oprócz samego oczyszczania, oferuje także nawilżenie otaczającego nas powietrza. Funkcja ta w szczególności przydaje się w miesiącach letnich, w których trakcie temperatury skutecznie „wysuszają” powietrze, a także zimą, gdy centralne ogrzewanie naszego miejsca zamieszkania działa w podobny sposób. Pamiętajmy, że suche powietrze ma zły wpływ nie tylko na nasze samopoczucie czy koncentrację, ale może powodować również kłopoty ze wzrokiem czy bóle gardła. W jaki sposób działa ta funkcja? Wilgoć pochodząca z powietrza, zostaje przechwycona przez nawilżacz, które wypuszcza oczyszczoną mgiełkę wodną, która ma sprawić, że suchość powietrza przestaje być dla nas dokuczliwa.

Oczyszczacz przyda się w szczególności w domu palacza

Ilu z nas, mieszka pod jednym dachem z osobą, która pali papierosy? Z całą pewnością liczba ta jest ogromna, a według różnych badań palacze stanowią około 1/5 ogółu naszego społeczeństwa. Tym bardziej warto poszukać rozwiązań, które pomogą walczyć o lepsze zdrowie nasze, jak i naszych najbliższych. Z pomocą przychodzi oczyszczacz powietrza, który potrafi poradzić sobie ze sporą liczbą zanieczyszczeń, które powstają podczas palenia papierosów. Oczyszczanie sprawdzi się zarówno w przypadku palacza mieszkające samotnie, jak i w przypadku miejsca zamieszkiwanego przez większą ilość osób. Urządzenie to nie tylko usuwa szkodliwe składniki dymu papierosowego, lecz także skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Urządzenie przydatne alergikom

Dzięki usunięciu zanieczyszczeń oczyszczacz powietrza stwarza dobre środowisko do życia dla alergików i osób cierpiących na astmę. W powietrzu znajdują się alergeny, które w połączeniu z na przykład spalinami mogą tworzyć składniki, które szybko i skutecznie mogą powodować rozwinięcie nowych uczuleń. Coraz częściej zaczynamy odczuwać dyskomfort podczas oddychania, następuje także nasilenie objawów astmy. Pamiętajmy, że na rynku istnieje mnóstwo firm oferujących oczyszczacze powietrza, jedne z nich są bardziej rozwinięte, oferujące wiele możliwości, a także te o prostszej konstrukcji. Oczywiście nie każdy może pozwolić sobie na zakup droższego urządzenia, z wyższej półki. Pamiętajmy jednak, że zakup oczyszczacza powietrza to inwestycja na wiele lat, która przyda się w naszym domu bardziej, niż pierwotnie może nam się wydawać. Zastanówmy się zatem, czy nie warto wydać nieco więcej pieniędzy, w szczególności gdy gra toczy się o nasze zdrowie i życie?

I choć decyzja o sposobie oczyszczania powietrza leży wyłącznie po Państwa stronie, serdecznie zachęcamy o dbanie o zdrowie kompleksowo. Zwłaszcza teraz, gdy pandemia mocno ogranicza możliwość bezpośredniej konsultacji lekarskiej. Zanieczyszczone powietrze wywołuje szereg reakcji ze strony układu oddechowego, a dziś każdy rodzaj kaszlu budzi lęk i niepokój. Postarajmy się maksymalnie chronić zdrowie.