ikona informacyjna - język migowyJęzyk Migowy - Informacje
Numer Telefonu

32 632 01 00

Adres E-Mail

beskidzka@urovita.pl

Godziny Otwarcia

pon-pt: 8.00-18.00

Otrzymujemy od Was setki pytań odnośnie szczepień, czy są bezpieczne, kiedy możecie się zaszczepić i czy na pewno warto to zrobić?
Od wielu miesięcy pandemia rządzi naszą codziennością. Nie mamy wątpliwości, że jedynie odporność stadna, zbiorowa, jest w stanie powstrzymać tę chorobę, która wciąż budzi lęk i niepewność.

Warto dodać, że szczepienia przeciwko COVID-19, odbywają się w wyznaczonym cyklu, a jego długość, długość skierowania będzie w tym konkretnym przypadku wynosiła 90 dni. W ostatnim czasie w przestrzeni medialnej pojawiły się informacje, jakoby szczepionka firmy AstraZeneca była niebezpieczna dla zdrowia. Warto dodać, że procedura dopuszczenia do użytku leków w Unii Europejskiej jest niezwykle restrykcyjna. Podstawą wprowadzenia do obrotu są liczne badania kliniczne, które potwierdziły, że szczepionka AstraZeneca chroni 100% osób przed ciężkim przebiegiem choroby, oraz związanej z nią hospitalizacją i powikłaniami. Z drugiej strony przed zachorowaniem na COVID-19, dzięki przyjęciu szczepionki AstraZeneca chronionych jest 60% zaszczepionych osób.

Dlaczego warto się zaszczepić?

– Chronimy nie tylko siebie, ale i naszych bliskich i pozostałą część społeczeństwa.

– Poprzez dopuszczenia szczepionek firm Pfizer/BioNtech oraz AstraZeneca, przez Europejską Agencję Leków potwierdzono ich bezpieczeństwo dla zdrowia i życia Polek i Polaków.

– Zaszczepienie znacznej części grona pedagogicznego, znacznie przyspieszy powrót uczniów do nauki stacjonarnej w szkołach.

– Można być dobrym przykładem do innych, i pokazać jak niewielkim nakładem sił można zatroszczyć się o siebie oraz innych. Będziemy doskonałymi ambasadorami niepodważalnego bezpieczeństwa szczepionki przeciwko koronawirusowi.