ikona informacyjna - język migowyJęzyk Migowy - Informacje
Numer Telefonu

32 632 01 00

Adres E-Mail

beskidzka@urovita.pl

Godziny Otwarcia

pon-pt: 8.00-18.00

Wakacje to moment, w którym chcemy odpocząć, nabrać sił i dystansu. Każdy ma inny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jedni wylegują się na słonecznej plaży, drudzy odnajdują się chodząc po górach. Jedno jest pewne – nieważne czy spędzamy urlop aktywnie, czy też bardziej statecznie – UWAŻAJMY NA SIEBIE!

Na jakie zagrożenia musimy zwrócić uwagę podczas wakacyjnych przygód?

Zacznijmy od otaczającej nas przyrody. Niejednokrotnie rośliny takie jak Barszcz Sosnowskiego pokazały, że z matką naturą nie ma żartów. Zdarzają się przypadki, że bezpośredni kontakt z nimi może być nawet śmiertelny. Jednak nie same rośliny niosą za sobą zagrożenie, zwierzęta też to robią. Najgroźniejsze choroby są przenoszone przez kleszcze. Te małe pajęczaki zostały wyposażone w nóżki, które działają jak znieczulenie. Wkłuwają się do układu krwionośnego i skóry tak, że nawet tego nie odczuwamy. Odczuć dotkliwie jednak możemy powikłania w postaci boreliozy. 

Kolejne zagrożenie jest związane bezpośrednio z czynnikami wewnętrznymi naszego organizmu. Mowa tu o odwodnieniu. Polega ono na spadku poziomu wody, poniżej potrzebnego minimum, które zapewnia organizmowi prawidłowe funkcjonowanie. Odwodnienie to stan zagrażający zdrowiu i życiu człowieka. Objawy bywają różne, dlatego warto znać normy spożywania wody i ich przestrzegać, aby nie narażać organizmu na destrukcję.

Kolejnym uciążliwym czynnikiem w lecie, który może doprowadzić nasz organizm do choroby, jest nadmierna temperatura. Pamiętajmy o zakładaniu czapek! Dzięki temu szansa na udar słoneczny maleje. 

Dbajmy o siebie i o swoich bliskich! 

Szukasz przychodni? Zapraszamy do Centrum Medyczne Beskidzka. Szeroki zakres usług specjalistycznych pozwala nam na zadbanie o zdrowie i dobre samopoczucie zarówno dzieci jak i dorosłych.