29 kwietnia 2020

Masz wrażenie, że każdego dnia wprowadzane są nowe zasady dotyczące reżimu sanitarnego wokół nas wszystkich?
Rzeczywiście, sytuacja związana z koronawirusem na całym świecie jest bardzo dynamiczna i Ministerstwo Zdrowia zasypuje nas informacjami.
Jedno jest pewne. Jeżeli bierzesz leki na stałe, masz choroby przewlekłe, wówczas możesz otrzymać kod do e-recepty podczas telekonsultacji. Korzystajcie z tej opcji kontaktu z nami, aby wspólnie zadbać o bezpieczeństwo nas wszystkich.
Podobnie zachowaj się w sytuacji, kiedy nie czujesz się najlepiej. O przeziębienie nie jest teraz trudno, gdyż pogoda lubi płatać nam figle i ciężko jest dobrać właściwą odzień. Katar bywa alergiczny. Ale trudno jest rozróżnić te objawy, gdy nagle dopada Cię również gorączka. Rozumiemy, że czujecie się zdezorientowani, obawiacie się o swoje zdrowie, ale najpierw skonsultujcie się z lekarzem telefonicznie, a gdy uzna on za zasadne odwidzenie przychodni, przyjdźcie na konkretną, umówioną godzinę.
Pamiętajmy o noszeniu maseczek oraz rękawiczek ochronnych.

Jeżeli natomiast Twoje objawy wskazują na zarażenie koronawirusem, zadzwoń do stacji sanepidarno-epidemiologicznej. Tam uzyskasz odpowiednie instrukcje.